ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13789181
*
nr 1378 9181
Spegel
Empirestil, 56x32 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 18:40:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 21:35:13
1
100 kr
10/2 21:35:32
1
200 kr
14/2 15:45:15
2
150 kr
14/2 15:45:15
1
200 kr (Budbetjänt)
15/2 10:31:56
3
250 kr
15/2 17:40:19
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1378 9181
Spegel
Empirestil, 56x32 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 21:35:13 | 1 | 100 kr |
10/2 21:35:32 | 1 | 200 kr |
14/2 15:45:15 | 2 | 150 kr |
14/2 15:45:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
15/2 10:31:56 | 3 | 250 kr |
15/2 17:40:19 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27